Power fest "DRAG WARS SK vs.CZ"
6.kolo slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov

V sobotu 16.septembra sa na letisku v Trenčíne tretí krát odjazdila česko-slovenská šprintérska vojna, usporiadaná v rámci spoločného, oficiálneho majstrovského kola. Podujatie POWER FEST bolo zaradené do slovenského aj českého národného šprintérskeho kalendára, tiež do majstrovstva Slovenskej motocyklovej federácie a zaregistrovalo sa doň celkovo 132 pretekárov zo Slovenska, Čiech, Poľska, Maďarska a Rakúska.

Výsledky šprintov na 402m:
Autá trieda PROFI:
P2: 1.Sylwester Kwoczala (Fiat Seicento) PL, 2.Pawel Grelich (VW Golf) PL, 3.Dawid Metzner (Cinquecento) PL
P3: 1.Tomáš Polonec (Fiat 127) SK, Ladislav Ruda (Audi S3) ČR, Milan Šrank (Fiat Tipo) SK
P4: 1.Martin Prokop (BMW Z3) SK, 2.Robert Nagy (drag Tatra) SK
P5: 1.Dominik Tichý (Peugeot) ČR, 2.Jarda Pešan (Š.110R) ČR, 3.Gabriel Diškant (Civic) SK
P6: 1.Hegyi Béla (VW Polo) HU, 2.Michal Sajko (VW Golf) SK, 3.Lukáš Kotrč (VW Golf) SK

Autá trieda STREET:
S0: 1.Tomáš Drexler (Š. Favorit) ČR, 2.Tomáš Svorník (Civic) ČR, 3.Lucie Pešanová (Š. Favorit) ČR
S1: 1.Martin Kotrlec (Punto GT) SK, 2.Jakub Šipka (C.Saxo) SK, 3.Marian Roth (Honda CRX) SK
S2: 1.Juraj Holečko (Seat Ibiza) SK, 2.Zdenek Kaplan (R.Megane) ČR
S3: 1.Rudolf Nowák (Fiat Coupe) ČR, 2.Tomáš Trzuba (Fiat Coupe) SK, 3.Tomáš Ruda (Octavia) ČR
S4: 1.Matej Farkaš (Audi) SK, 2.Ivan Šoltýs (Porsche GT3 RS) SK, 3.Martin Krajči (Audi) SK
S5: 1.Robert Matysiak (Nissan GTR) PL, 2.Jiří Pergl (Nissan GTR) ČR, 3.Erik Fehér (Skyline) SK
S6: 1.Michal Gécy (Seat Leon) SK, 2.Tomáš Lupták (Seat Leon) SK, 3.Tomáš Vavro (Seat Leon) SK
S7: 1.Ján Koščák (BMW X5) SK, 2.Nikola Kalinová (Audi S7) ČR, 3. Jan Blecha (Š.Fabia) ČR

Absolútni víťazi - Autá:
1.Robert Matysiak (Nissan GTR) PL, 2.Jiří Pergl (Nissan GTR) ČR, 3.Erik Fehér (Skyline) SK

MOTOCYKLE:
M1: 1.Šimon Švarba (R6) SK, 2.Petr Novák (R6) ČR, 3.Peter Kasenčák (ZX 6R) SK
M2: 1.Ondrej Cerovský (GSX-R 750) SK, 2.Peter Chalupský (GSX-R 750) SK, 3.Ján Seko (GSX-R 750) SK
M3: 1.Lukáš Ehrenberger (GSX-R1000) SK, 2.Ján Matejka (GSX-R1000) SK, 3.Viliam Pető (GSX-R1000) SK
M4: 1.Stano Poživenec (GSX-R 1000) SK, 2.Štefan Pomšár (Hayabusa) SK, 3.Milan Muczka (Kawasaki) SK
M5: 1.Peter Herc (GSX-R 1000) SK, 2.Milan Hrnčár (Haybusa) SK, 3.Miloš Bernátek (Suzuki) ČR

Najlepší absolútny dosiahnutý čas 9,366 s a najvyššiu rýchlosť 251 km/h spomedzi áut získal poľský pretekár Robert Matysiak na Nissane GTR s výkonom vyše 1000 konských síl.
V triede Motocykle si cenu za absolútne prvenstvo prevzal domáci jazdec Peter Herc jazdiaci na preplňovanom špeciáli Suzuki GSX-R 1000, ktorý pokoril 402-metrovú trať v čase 9,03 sekundy a dosiahol max. rýchlosť 260 km/h.

výsledky:

Výsledky Car Fans Cup a Výsledky Audio Cup


Extreme Technical Weekend / Power fest 2017
5.kolo MSR v šprintoch áut a motocyklov

Predposledné kolo šampionátu sa jazdilo na Hungaroringu v rámci maďarského majstráku. Jazdci sa mohli registrovať do oboch závodov alebo do jedného z národných kôl - do slovenského sa zapísalo 56 pretekárov. Finálové jazdy v rámci slovenského závodu sa nejazdili, výsledky a bodovanie bolo určené na základe kvalifikačných výsledkov - násobených koeficientom 2, ku ktorým sa prirátali navyše body za časové rekordy.

Výsledky - víťazi kategórií:
Autá trieda PROFI:
P2: Balogh László (Fiat Punto) Maďarsko
P3: Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) Slovensko
P4: Martin Prokop (BMW Z3 coupe) Slovensko
P5: Tibor Eötvös (Škoda 1000MB) Slovensko
P6: Hegyi Béla (VW Polo) Maďarsko

Autá trieda STREET:
S0: Martin Kosorín (Suzuki Swift) Slovensko
S1: Martin Kotrlec (Fiat Punto) Slovensko
S2: Juraj Holečko (Seat Ibiza) Slovensko
S3: Borbély László (Seat Leon) Slovensko
S4: Tibor Krajči (VW Golf R) Slovensko
S5: Zsolt Jóba (Nissan GTR) Slovensko
S6: Tomáš Lupták (Seat Leon) Slovensko
S7: Peter Šedivý (Alfa Romeo 156) Slovensko

MOTOCYKLE:
M1: Michal Zeman (Yamaha R6) Slovensko
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R 750) Slovensko
M3: Viliam Pető (Suzuki GSX-R 1000) Slovensko
M4: Milan Muczka (Kawasaki) Slovensko
M5: Milan Hrnčár (Suzuki Hayabusa) Slovensko

Najlepší čas na 1/8 míle v rámci jazdcov slovenského závodu:
Autá: Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) 6,881@171km/h
Motocykle: Milan Hrnčár (Suzuki Hayabusa) 5,903@201km/h

výsledky:

Posledný závod sezóny 2017 sa odjazdí 16.9. v Trenčíne v rámci podujatia Power fest "Drag Wars SK vs.CZ"


Tuningzraz Svidník, 12.8.2017
4.kolo slovenského šprintérskeho šampionátu/MSR

Výsledky šprintov na 402m (víťazi v jednotlivých kategóriách):
Autá trieda PROFI:
P2: Grelich Pawel (VW Golf) Poľsko
P3: Roman Kmeť (VW Golf) Slovensko
P4: Martin Prokop (BMW Z3 Coupe) Slovensko
P5: Tibor Eötvös (Škoda 1000MB) Slovensko
P6: Michal Sajko (VW Golf) Slovensko

Autá trieda STREET:
S0: Tomáš Drexler (Škoda Favori) Česká republika
S1: Martin Kotrlec (Fiat Punto GT) Slovensko
S2: Juraj Holečko (Seat Ibiza) Slovensko
S3: Rudolf Nowák (Fiat Coupe turbo) Česká republika
S4: Adam Siwy (Chevrolet) Poľsko
S5: Ondrej Vasičák (Audi RS6) Slovensko
S6: Michal Gécy (Seat Leon) Slovensko
S7: Peter Šedivý (Alfa Romeo 156) Slovensko

Absolútni víťazi:
1. Robert Matysiak (Nissan GTR) Poľsko
2. Tomáš Pekár-Hudák (Audi RS6) Slovensko
3. Ján Banas (Nissan GTR) Slovensko

MOTOCYKLE:
M1: Šimon Švarba (Yamaha R6) Slovensko
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R) Slovensko
M3: Viliam Pető (Suzuki GSX-R 1000) Slovensko
M4: Stano Poživenec (Suzuki GSX-R) Slovensko
M5: Milan Hrnčár (Suzuki Hayabusa) Slovensko

Najlepší absolútny dosiahnutý čas 9,583 s pri rýchlosti 247 km/h spomedzi áut získal Robert Matysiak z Poľska na upravenom Nissane GT-R35.
V triede Motocykle si cenu za absolútne víťazstvo prevzal pretekár Peter Herc jazdiaci na preplňovanom špeciáli Suzuki, ktorý pokoril 1/4-míľovú trať v čase 9,355 s. pri max. rýchlosti 254km/h.

výsledky:


 

POWER FEST 2017 "Drag Wars SK vs.HU"
8.júl, letisko Boľkovce
3.kolo slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov

Tretí závod Majstrovstiev Slovenskej republiky zaradený aj do maďarského kalendára a tiež do seriálu Slovenskej motocyklovej federácie prilákal počas horúcej letnej soboty celkovo 153 šprintérov zo siedmych krajín - z toho 31 motocyklov a 122 automobilov a v kvalifikáciách a finálových súbojoch sa odjazdilo na 201-metrovej trati dokopy 534 meraných duelov.

Výsledky šprintov na 1/8-míle (víťazi v jednotlivých kategóriách):
Autá trieda PROFI:
P2: David Metzner (Fiat Cinquecento turbo) Poľsko
P3: Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) Slovensko
P4: Robert Nagy (drag Tatra) Slovensko
P5: Tibor Eotvos (Škoda 1000MB) Slovensko
P6: Mogyorósi Zoltán (VW Golf ) Maďarsko

Autá trieda STREET:
S0: Tomáš Drexler (Škoda Favori) Česká republika
S1: Martin Kotrlec (Fiat Punto GT) Slovensko
S2: Juraj Holečko (Seat Ibiza) Slovensko
S3: Rudolf Nowák (Fiat Coupe turbo) Česká republika
S4: Matej Farkaš (Audi 90 quattro) Slovensko
S5: Robert Matysiak (Nissan GTR) Poľsko
S6: Michal Gécy (Seat Leon) Slovensko
S7: Nenad Veljkovic (BMW 535D) Rakúsko

Absolútni víťazi:
1. Robert Matysiak (Nissan GTR) Poľsko
2. Ján Banas (Nissan GTR) Slovensko
3. Hegyi Béla (VW Polo TDi) Maďarsko

MOTOCYKLE:
M1: Šimon Švarba (Yamaha R6) Slovensko
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R) Slovensko
M3: Radovan Mačai (Yamaha R1) Slovensko
M4: Albert Hosszú (Suzuki Hayabusa) Maďarsko
M5: Štefan Szabó (Kawasaki ZX-14R) Slovensko

Najlepší absolútny dosiahnutý čas 5,434 sekundy pri rýchlosti 173 km/h spomedzi áut získal exhibične jazdiaci maďarský pretekár Zsolt Szabó na dragstri s výkonom cez 1500 konských síl.
V triede Motocykle cenu za absolútne najlepší čas prevzal domáci pretekár Štefan Szabó "Cocó" na drag špeciáli Kawasaki, ktorý zajazdil čas 5,839 s. a dosiahol na 201-metrovej trati max. rýchlosť 197 km/h.


komplet výsledky ŠPRINTY:

Výsledky CAR FANS CUP

Výsledky Audio cup


CarAT Tuning party, 17.jún 2017
2.kolo MSR v šprintoch áut a motocyklov

Druhý závod sezóny zaradený do oficiálneho kalendára Majstrovstiev Slovenskej republiky sa konal na letisku v Piešťanoch. Priebeh pretekov nepriaznivo ovplyvnilo počasie aj technický stav trate zapríčinený dlhou olejovou škvrnou na jednej z dráh, kvôli ktorej sa po hlasovaní pretekárov zrušili finálové jazdy v triede motocyklov. Poobede sa finálové jazdy v triede autá Profi museli kvôli dažďu tiež prerušiť, preto sa vo väčšine kategórií bodovanie a výsledky odvíjajú od výsledkov kvalifikácií.

Výsledky šprintov na 402m (víťazi v jednotlivých kategóriách):
Autá trieda PROFI:
P2: Ivan Cich (Seat Ibiza) Slovensko
P3: Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) Slovensko
P4: Martin Prokop (BMW Z3) Slovensko
P5: Milan Praslička (Honda Civic) Slovensko
P6: Hegyi Béla (VW Polo) Maďarsko

Autá trieda STREET:
S0: Tomáš Drexler (Škoda Favori) Česká republika
S1: Pintér László (Fiat Punto GT) Maďarsko
S2: Ladislav Takács (Honda Civic TypeR) Slovensko
S3: Rudolf Nowák (Fiat Coupe Turbo) Česká republika
S4: Jakub Nespala (VW Golf R) Slovensko
S5: Robert Matysiak (Nissan GTR) Poľsko
S6: Michal Gécy (Seat Leon) Slovensko
S7: Peter Lipták (Audi A5) Slovensko

Absolútni víťazi:
1. Robert Matysiak (Nissan GTR) Poľsko
2. Ondrej Vasičák (Audi RS6) Slovensko
3. Ján Banas (Nissan GTR) Slovensko

MOTOCYKLE:
M1: Michal Zeman (Yamaha R6) Slovensko
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R 750) Slovensko
M3: Erik Szalay (Kawasaki) Slovensko
M4: Stano Poživenec (Suzuki GSX-R 1000) Slovensko
M5: Markus Rottensteiner (Honda CBR 1000RR) Rakúsko

Najlepší absolútny dosiahnutý čas 9,929s. pri rýchlosti 223km/h spomedzi áut získal poľský pretekár Robert Matysiak s vozidlom Nissan GT-R35 s výkonom cez 1000 konských síl.
Najrýchlejším pretekárom na dvoch kolesách bol Markus Rottensteiner na preplňovanom drag špeciáli Honda, ktorý zajazdil čas 9,579s. a dosiahol na 402-metrovej trati max. rýchlosť 233km/h.

komplet výsledky ŠPRINTY:


POWER FEST 1.máj Slovakia Ring
1.kolo MSR v šprintoch áut a motocyklov

Prvý závod sezóny zaradený do oficiálneho kalendára Majstrovstiev Slovenskej republiky sa konal na cieľovej rovinke nášho okruhu pri Orechovej Potôni a vďaka slnečnému počasiu prilákal dokopy 161 šprintérov zo Slovenska, Čiech, Maďarska, Rakúska a Poľska. Okrem nadšencov disciplíny drag racing tu mali svoj veľký deň aj milovníci jazdy bokom - usporiadal sa prvý závod seriálu Drifting.hu a v paddocku Slovakia Ringu sa konal zraz a stylingová súťaž Car Fans Cup 2017 aj oficiálny meeting značky Subaru.

Výsledky šprintov na 201m (víťazi v jednotlivých kategóriách):
Autá trieda PROFI:
P2: David Metzner (Fiat Cinquecento turbo) Poľsko
P3: Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) Slovensko
P4: Robert Nagy (drag Tatra) Slovensko
P5: Matej Káčer (Honda CRX) Slovensko
P6: Hegyi Béla (VW Polo) Maďarsko

Autá trieda STREET:
S0: Tomáš Drexler (Škoda Favori) Česká republika
S1: Pintér László (Fiat Punto GT) Rakúsko
S2: Marian Nemec (Honda Integra) Slovensko
S3: Tomáš Trzuba (Fiat Coupe Turbo) Slovensko
S4: Matej Farkaš ( Audi 90 Quattro ) Slovensko
S5: Zsolt Jóba (Nissan GTR) Slovensko
S6: Michal Gécy (Seat Leon) Slovensko
S7: Jakub Michalka (Alfa Romeo 156) Slovensko

Absolútni víťazi:
1. Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) Slovensko
2. Zsolt Jóba (Nissan GTR) Slovensko
3. Milan Bartek (Audi S8) Slovensko

MOTOCYKLE:
M1: Lukáš Schiffer (Yamaha R6) Slovensko
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R 750) Slovensko
M3: Radovan Mačai (Yamaha R1) Slovensko
M4: Ondrej Cerovský (Kawasaki ZX10R) Slovensko
M5: Markus Rottensteiner (Honda CBR 1000RR) Rakúsko

Najlepší absolútny dosiahnutý čas 6,883s. pri rýchlosti 176km/h spomedzi áut získal domáci pretekár Erik Fehér s vozidlom Nissan Skyline s výkonom cez 1000 konských síl.
V triede Motocykle cenu za absolútne najlepší čas prevzal rakúsky pretekár Markus Rottensteiner na preplňovanom drag špeciáli Honda, ktorý zajazdil čas 5,86s. a dosiahol na 201-metrovej trati max. rýchlosť 212km/h.

výsledky drifting:
1.Magyar Tamás, Mercedes (HU), 2.Petri Róbert, BMW (HU), 3.Franz Kuncic Nissan (A), 4.Bimbó József, BMW (HU)

výsledky Car Fans Cup:

komplet výsledky ŠPRINTY:

FOTKY:


Slovenský šprintérsky šampionát 2017

Slovenská šprintérska asociácia pozýva všetkých priaznivcov drag racingu na ďalší šprintérsky ročník, vypísaním šampionátu v kategóriách:
Automobily STREET, Automobily PROFI a Motocykle.

Na sezónu 2017 nedošlo k zásadným zmenám v samotnej kategorizácii ani v technických predpisoch, ale v systéme majstrovstva vás čaká zopár noviniek. Všetky zmeny a upresnenia oproti predošlému ročníku nájdete v dokumentoch vyznačené červenou farbou.
Predpisy na rok 2017

Najdôležitejšie ZMENY:
- v triedach Motocykle Street je povolená úprava hlavy valcov, časovania ventilov aj výmena vnútorností agregátu za kované súčiastky
- ľahké, otvorené roadstre (Caterham, Tiger, Radical...) sériovo vyrobené na trubkovom ráme sa v triede Profi zaraďujú do tried normálne, podľa objemu ich motora, avšak kvalifikačné aj finálové jazdy absolvujú s časovou penalizáciou 1 sek. (402m), resp. 0,5 sek. (201m).
- motokáry zaradené do triedy AP4 môžu absolvovať meranú kvalifikačnú jazdu iba sami alebo proti sebe a nemôžu nastúpiť do jednej jazdy proti iným automobilom a tým pádom sa finálových duelov zúčastniť nemôžu. Do klasifikácie sa im započítajú iba body z kvalifikačných výsledkov. Výnimkou by bol jedine stav, že všetky vozidlá triedy AP4 by boli motokáry.
- ku kvalifikovaniu sa v rámci šampionátu - v kategórii aj absolútne, musí pretekár absolvovať a bodovať na minimálne 3 pretekoch.

Naďalej platí:
- povinnosť používania motoristickej prilby pre VŠETKÝCH jazdcov
- celoročná licencia je udeľovaná SAMŠ-om podľa všeobecných podmienok (viac info)
- v priebehu roka bude paralelne vyhodnocovaný šampionát Dragracing (pretekári s a bez celoročnej licencie SAMŠ ) a šampionát MSR (pretekári s celoročnou licenciou SAMŠ)

Napriek zaradeniu pretekov šampionátu do kalendára SAMŠ nevzniká povinnosť testovania športových vozidiel. Celoročná licencia jazdca SAMŠ povinná tiež nie je, na každom preteku sa vydávajú jednodňové licencie. Výhody celoročnej licencie: automatické získanie práva prednostného závodenia, polovičné štartovné, urýchlené administratívne preberanie, bodovanie v MSR.
Prihlášky do jednotlivých pretekov naďalej netreba vopred posielať, všetko sa vybaví v mieste konania.

KALENDÁR PRETEKOV MSR:
1.máj – Slovakia Ring: Power fest - DRAG, DRIFT & TUNING majáles
šprinty áut a moto na 1/8 míle, medzinárodný pretek v driftingu, Car Fans Cup, zraz Subaru
17.jún - letisko Piešťany: CarAT tuning party
šprinty na 1/4 míle, drifting, tuning
8.júl - letisko Boľkovce: Automax Power fest
šprinty na 1/8 míle, slovenský aj maďarský majstrák Dragracing.hu, stunt show, Car Fans Cup
12.august - letisko Svidník: Tuningzraz Svidník
šprinty na 1/4 míle, stunt show, Car Fans Cup
2.september - Hungaroring: Drag racing.hu / Power fest
šprinty na 1/8 míle - maďarský + slovenský majstrák
16.september - letisko Trenčín: Power fest - DRAG WARS SK vs.CZ
šprinty na 1/4 míle, slovenský aj český majstrák Automotosprint.cz, zraz US Cars

Aj v ročníku 2017 bude časomieru zabezpečovať profesionálne zariadene s tlačeným výstupom po každej jazde a automatizovanou štartovacou signalizáciou.


29.október (sobota) 2016
German Cars Meeting, Slovakia Ring
Koncoročné vyhlásenie víťazov Slovenského šprintérskeho šampionátu 2016

Slávnostné odovzdanie pohárov jazdcom tried Autá Profi, Autá Street a Motocykle, umiestneným na prvý troch priečkach kategórií šampionátu SŠA (jazdci s celoročnou licenciou SAMŠ a jazdci bez licencie), sa uskutoční v rámci podujatia German Cars Meeting, dňa 29.10 o 12.00 na pódiu v paddocku Slovakia Ringu.
Všetkých jazdcov, ktorí získali pohárové umiestnenie budeme kontaktovať mailom alebo telefonicky, žiadať o potvrdenie účasti a všetkým zabezpečíme vstup pre 2 osoby.

Zoznam ocenených pretekárov:
Autá trieda PROFI:
P2: 1. Dalibor Galica, 2. Milan Šovčík, 3. Ivan Cích
P3: 1. Tomáš Polonec, 2. Damian Szczygiel, 3. Juraj Matlovič
P4: 1. Wolfgang Koch, 2. Bartolomej Karaščák, 3. Jozef Minárik
P5: 1. Pavol Buček, 2. Tomáš Horňák, 3. Berecz János
P6: 1. Michal Sajko, 2. Michal Hanek, 3. Martin Tibenský

Autá trieda STREET:
S0: 1. Andrej Rýs, 2. Igor Šťavina ml., 3. Igor Šťavina st.
S1: 1. Vladimír Vavrek, 2. Peter Sládeček, 3. Rudolf Grešo
S2: 1. Juraj Holečko, 2. Vlado Kocúr, 3. Andreas Stricker
S3: 1. Tomáš Trzuba, 2. Rudolf Nowák, 3. Fabók Fanni
S4: 1. Matej Farkaš, 2. Michal Cehula, 3. Ivan Šoltýs
S5: 1. Ondrej Vasičák, 2. Robert Matysiak, 3. Ján Banás
S6: 1. Tomáš Ľupták, 2. Gustáv Loška, 3. Ján Klimek
S7: 1. Ivana Kabátová, 2. Peter Kovács, 3. Marek Bačík

Absolútni víťaz AUTÁ:
1. Ondrej Vasičák, 2. Robert Matysiak, 3. Wolfgang Koch

MOTOCYKLE:
M1: 1. Michal Zeman, 2. Šimon Švarba, 3. Lukáš Ehrenberger
M2: 1. Ondrej Cerovský, 2. Peter Chalupský, 3. Ján Seko
M3: 1. Štefan Szabó, 2. Jaroslav Špaček, 3. Štefan Pomšár
M4: 1. Stano Poživenec, 2. Ján Lalík, 3. Ján Matejka
M5: 1. Krzysztof Dziura, 2. Milan Hrnčár, 3. Patricie Baroňová

Nové rekordy ročníka 2016:
Národný rekord autá 402m: Jozef Minárik (Impala V8 biturbo) - 8,252@258 km/h
Národný rekord motocykle 402m: Stano Poživenec (Hayabusa turbo) - 8,407@279 km/h
Rekord autá street 402m: Michal Cehula (Audi S2) - 10,183@225 km/h

Samozrejme okrem pekných trofejí máme pre všetkých ocenených pripravené aj pekné darčeky ;)

Majitelia áut - nie len tých nemeckých (!) majú možnosť si posledný krát v roku aj zašprintovať na trati o dĺžke 201m, pri čom preteky zrežíruje SŠA s profesionálnou šprintérskou časomierou!

FOTO:


Extreme Technical Weekend / Power fest 2016
6.kolo MSR v šprintoch áut a motocyklov

Posledné kolo šampionátu 2016 sa jazdilo na Hungaroringu v rámci maďarského majstráku. Jazdci sa mohli registrovať do oboch závodov alebo do jedného z národných kôl - do slovenského sa zapísalo 63 pretekárov. Finálové jazdy v rámci slovenského závodu sa nejazdili, výsledky a bodovanie bolo určené na základe kvalifikačných výsledkov - násobených koeficientom 2, ku ktorým sa prirátali navyše body za časové rekordy.

Autá trieda PROFI:
P2: Dalibor Galica (Fiat Uno turbo) Liptovský Mikuláš
P3: Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) Nitra
P4: Wolfgang Koch (dragkart) Rakúsko
P5: Pavol Buček (Tiger R10) Čakajovce
P6: Michal Sajko (VW Golf 2) Geča

Autá trieda STREET:
S0: Martin Kosorín (Honda Civic) Levice
S1: Rudolf Grešo (Fiat Uno turbo) Liptovský Mikuláš
S2: Andreas Stricker (Honda Civic turbo) Rakúsko
S3: Tomáš Trzuba (Fiat Coupe turbo) Višňové
S4: Matej Farkaš (Audi 90 quattro) Bratislava
S5: Erik Fehér (Nissan Skyline) Zemplínsky Branč
S6: Ján Klimek (Seat Leon) Vlková
S7: Ivana Kabátová (BMW 335xD) Zvolen

MOTOCYKLE:
M1: Lukáš Ehrenberger (Suzuki GSX-R 600) Sádek
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R 750) Rimavské Janovce
M3: Petr Bernát (Suzuki GSX-R 1000) Česká republika
M4: Štefan Pomšár (Suzuki Hayabusa) Veľký Biel
M5: Markus Rottensteiner (Honda CBR 1000RR) Rakúsko

Najlepší čas na 1/8 míle v rámci jazdcov slovenského závodu:
Autá: Erik Fehér (Nissan Skyline) 6,673@162km/h
Motocykle: Markus Rottensteiner (Honda CBR 1000RR) 6,015@204km/h

výsledky:

Podrobné informácie ohľadne koncoročného odovzdania cien šampionátu jazdcov s aj bez celoročnej licencie budú včas zverejnené a dotknutí jazdci budú kontaktovaní e-mailom, cez sociálne siete aj telefonicky.


Tuningzraz Svidník, 13.8.2016
5.kolo slovenského šprintérskeho šampionátu/MSR

Výsledky šprintov na 402m (víťazi v jednotlivých kategóriách):
Autá trieda PROFI:
P2: Milan Šovčík (Honda Civic turbo) Prievidza
P3: Roman Kmeť (VW Golf) Prievidza
P4: Bartolomej Karaščák (BMW 325 iX turbo) Vranov nad Topľou
P5: Gabriel Diškant (Honda Civic) Prešov
P6: Przemyslaw Sochacki (Chevrolet Camaro) Poľsko

Autá trieda STREET:
S0: Andrej Rýs (Škoda Rapid 130) Banská Bystrica
S1: Martin Kotrlec (Fiat Punto GT) Horné Hámre
S2: Juraj Holečko (Seat Ibiza) Levice
S3: Lukáš Bobik (Civic Coupe turbo) Trebišov
S4: Ivan Šoltýs (Porsche GT3 RS) Kežmarok
S5: Ondrej Vasičák (Audi RS6) Kežmarok
S6: Michal Gécy (Seat Leon) Košice
S7: Ivana Kabátová (BMW 335xD) Kežmarok

Absolútni víťazi:
1. Ján Banas (Nissan GT-R) Nemecká
2. Robert Matysiak (Nissan GT-R) Poľsko
3. Ondrej Vasičák (Audi RS6) Kežmarok

MOTOCYKLE:
M1: Michal Zeman (Yamaha R6) Rimavská Sobota
M2: Peter Chalupský (Suzuki GSX-R 750) Banská Bystrica
M3: Jaroslav Špaček (Suzuki GSX-R 1000) Česká republika
M4: Ján Matejka (Suzuki GSX-R) Liptovský Mikuláš
M5: Krzysztof Dziura (Suzuki) Poľsko

Najlepší absolútny dosiahnutý čas 9,672 s pri rýchlosti 240 km/h spomedzi áut získal Robert Matysiak z Poľska na upravenom Nissane GT-R35.
V triede Motocykle si cenu za absolútne víťazstvo prevzal pretekár Krzysztof Dziura jazdiaci na upravenom Suzuki, ktorý pokoril 1/4-míľovú trať v čase 9,277 s. pri max. rýchlosti 240km/h.

výsledky:


Automax Power fest, letisko Boľkovce
4.kolo slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov

Štvrtý závod Majstrovstiev Slovenskej republiky zaradený aj do maďarského kalendára sa konal 2.júla na letisku v Boľkovciach pri Lučenci. Počas horúcej letnej soboty sa tu zišlo celkovo 129 šprintérov z piatich krajín - z toho 24 motocyklov a 105 automobilov a v kvalifikáciách a finálových súbojoch sa odjazdilo na 201-metrovej trati dokopy 454 meraných duelov.

Výsledky šprintov na 1/8-míle (víťazi v jednotlivých kategóriách):
Autá trieda PROFI:
P2: Dalibor Galica (Fiat Uno turbo) Liptovský Mikuláš
P3: Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) Nitra
P4: Wolfgang Koch (dragkart) Rakúsko
P5: Pavol Buček (Tiger racing) Čakajovce
P6: Michal Sajko (VW Golf 2) Geča

Autá trieda STREET:
S0: Andrej Rýs (Škoda Rapid) Banská Bystrica
S1: Vladimír Vavrek (Fiat Punto GT) Krásno nad Kysucou
S2: Vlado Kocúr (Daewoo Nexia) Bratislava
S3: Rudolf Nowák (Fiat Coupe turbo) Česká republika
S4: Matej Farkaš (Audi 90 quattro) Bratislava
S5: Robert Matysiak (Nissan GTR) Poľsko
S6: Tomáš Lupták (Seat Leon) Kremnica
S7: Ivana Kabátová (BMW 335xD) Zvolen

Absolútni víťazi:
1. Ondrej Vasičák (Audi RS6) Kežmarok
2. Robert Matysiak (Nissan GTR) Poľsko
3. Wolfgang Koch (dragkart) Rakúsko

MOTOCYKLE:
M1: Michal Zeman (Yamaha R6) Rimavská Sobota
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R) Rimavské Janovce
M3: Štefan Szabó (Kawasaki ZZR1400) Komárno
M4: Stano Poživenec (Suzuki GSX-R) Bratislava
M5: Krzystof Dziura (Kawasaki) Poľsko

Najlepší absolútny dosiahnutý čas 6,229 s pri rýchlosti 186 km/h spomedzi áut získal poľský pretekár Robert Matysiak na upravenom Nissan GT-R s výkonom 1000 konských síl.
V triede Motocykle cenu za absolútne najlepší čas prevzal poľský pretekár Krzystof Dziura na drag špeciáli Kawasaki, ktorý zajazdil čas 6,096 s a dosiahol na 201-metrovej trati max. rýchlosť 203 km/h.

Nasledujúce kolo: 13.august, letisko Svidník

Fotky:

komplet výsledky ŠPRINTY:


CAR AT Tuning party 2016
3.kolo slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov

Tretí závod sezóny zaradený do oficiálneho kalendára Majstrovstiev Slovenskej republiky sa konal na letisku v Piešťanoch, v rámci 3-dňového podujatia Car At Tuning party a vďaka slnečnému počasiu prilákal dokopy 142 šprintérov zo štyroch krajín - z toho 32 motocyklov a 110 automobilov. Počas dňa sa v kvalifikáciách a finálových súbojoch odjazdilo na 1/4-míli dokopy 518 meraných duelov.

Výsledky šprintov na 402m (víťazi v jednotlivých kategóriách):
Autá trieda PROFI:
P2: Jiří Nikl (Citroen BX) Česká republika
P3: Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) Slovensko
P4: Martin "MEXX" Friedschroder (Karmann Ghia) Rakúsko
P5: Pavol Buček (Tiger racing) Slovensko
P6: Damian Szczygiel (Toyota MR2 TDi) Poľsko

Autá trieda STREET:
S0: Andrej Rýs (Škoda Rapid) Slovensko
S1: Vladimír Vavrek (Fiat Punto GT) Slovensko
S2: Vlado Kocúr (Daewoo Nexia) Slovensko
S3: Lukáš Bobik (Honda Civic turbo) Slovensko
S4: Ivan Šoltýs (Porsche GT3 RS) Slovensko
S5: Robert Matysiak (Nissan GTR) Poľsko
S6: Tomáš Lupták (Seat Leon) Slovensko
S7: Ivana Kabátová (BMW 335xD) Slovensko

Absolútni víťazi:
1. Martin "MEXX" Friedschroder (Karmann Ghia) Rakúsko
2. Robert Matysiak (Nissan GTR) Poľsko
3. Ondrej Vasičák (Audi RS6) Slovensko

MOTOCYKLE:
M1: Šimon Švarba (Yamaha R6) Slovensko
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R) Slovensko
M3: Štefan Szabó (Kawasaki ZZR1400) Slovensko
M4: Stano Poživenec (Suzuki GSX-R) Slovensko
M5: Krzystof Dziura (Kawasaki) Poľsko

Najlepší absolútny dosiahnutý čas 9,319 s pri rýchlosti 235 km/h spomedzi áut získal rakúsky pretekár "MEXX" Friedschroder na unikátnom dragstri Karmann Ghia.
V triede Motocykle cenu za absolútne najlepší čas prevzal poľský pretekár Krzystof Dziura na drag špeciáli Kawasaki, ktorý zajazdil čas 9,281s. a dosiahol na 402-metrovej trati max. rýchlosť 249 km/h.

Nasledujúce kolo: 2.júl, Automax Power fest, letisko Boľkovce pri Lučenci

komplet výsledky ŠPRINTY:

Fotky:


POWER FEST 29.máj Slovakia Ring
2.kolo slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov

Druhý závod sezóny zaradený do oficiálneho kalendára Majstrovstiev Slovenskej republiky sa konal na cieľovej rovinke nášho okruhu pri Orechovej Potôni a aj vďaka krásnemu počasiu prilákal dokopy 134 šprintérov zo Slovenska, Čiech, Maďarska, Rakúska a Poľska - z toho 37 motocyklov a 97 automobilov. Okrem nadšencov disciplíny drag racing tu mali svoj veľký deň aj milovníci jazdy bokom - konal sa prvý závod domáceho seriálu King of Drift Slovakia spojený s maďarským šampionátom Drifting.hu a českým seriálon Czech Drift Series. V paddocku Slovakia Ringu sa konal zraz a stylingová súťaž Car Fans Cup 2016 aj oficiálny meeting značky Subaru.

Výsledky šprintov na 201m (víťazi v jednotlivých kategóriách):
Autá trieda PROFI:
P2: Dalibor Galica (Fiat Uno turbo) Slovensko
P3: Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) Slovensko
P4: Vida Balázs (Chevrolet Camaro) Maďarsko
P5: Pavol Buček (Tiger racing) Slovensko
P6: Bántó András (VW Golf 2) Maďarsko

Autá trieda STREET:
S0: Andrej Rýs (Škoda Rapid) Slovensko
S1: Peter Sládeček (Honda Civic) Slovensko
S2: Juraj Holečko (Seat Ibiza) Slovensko
S3: Tomáš Trzuba (Fiat Coupe Turbo) Slovensko
S4: Matej Farkaš ( Audi 90 Quattro ) Slovensko
S5: Ondrej Vasičák (Audi RS6) Slovensko
S6: Ján Klimek (Seat Leon) Slovensko
S7: Ivana Kabátová (BMW 335xD) Slovensko

Absolútni víťazi:
1. Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) Slovensko
2. Wolfgang Koch (Dragkart) Rakúsko
3. Ivana Kabátová (BMW 335xD) Slovensko

MOTOCYKLE:
M1: Lukáš Schiffer (Yamaha R6) Slovensko
M2: Piotr Koziolek (Suzuki GSX-R) Poľsko
M3: Štefan Szabó (Kawasaki ZZR1400) Slovensko
M4: Stano Poživenec (Suzuki GSX-R) Slovensko
M5: Markus Rottensteiner (Honda CBR 1000RR) Rakúsko

Najlepší absolútny dosiahnutý čas 6,077 s pri rýchlosti 208 km/h spomedzi áut získal maďarský pretekár Vida Balázs na dragstri Chevy Camaro s výkonom okolo 1400 koní.
V triede Motocykle cenu za absolútne najlepší čas prevzal rakúsky pretekár Markus Rottensteiner na preplňovanom drag špeciáli Honda, ktorý zajazdil neuveriteľný čas 5,855 s. a dosiahol na 201-metrovej trati max. rýchlosť 208km/h.

výsledky drifting:
trieda PRO: 1.Marko Zakouřil, BMW M5t (ČR), 2.Martin Kokeš, BMW E30 (ČR), 3.Roman Kolesár BMW M3 (SK), 4.Norbert Kováčik, BMW M6 (SK)
trieda PRO2: 1.Gyula Csuka, BMW E30 (HU), 2.Semegi József, BMW E36 (HU), 3.Zamecz Norbert, BMW E30 (HU), 4.Bócsik Oszkár, BMW E30 (HU)

Komplet výsledky ŠPRINTY:

Fotky:

 


DRAG WARS SK vs.CZ
1.kolo slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov

V sobotu 30.apríla sa na letisku v Trenčíne druhý krát odjazdila česko-slovenská šprintérska vojna, usporiadaná v rámci spoločného, oficiálneho majstrovského kola. Podujatie pod názvom POWER FEST bolo zaradené do slovenského aj českého národného šprintérskeho kalendára SHELL AUTOMOTOSPRINT ČR 2016 a zaregistrovalo sa doň celkovo 147 pretekárov zo Slovenska, Čiech, Poľska a Rakúska.

Výsledky šprintov na 402m (víťazi v jednotlivých kategóriách):
Autá trieda PROFI:
P2: Mateusz Michna (Fiat Seicento turbo) Poľsko
P3: Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) Slovensko
P4: Jozef Minárik (Impala V8 biturbo) Slovensko
P5: Tomáš Horňák (Honda) Slovensko
P6: Karel Hrabáň (Chevrolet Corvette) Česká republika

Autá trieda STREET:
S0: Tomáš Drexler (Škoda Favorit) Česká republika
S1: Petr Chvojka (Fiat Punto GT) Česká republika
S2: Andreas Stricker (Honda Civic turbo) Rakúsko
S3: Rudolf Nowák (Fiat Coupe) Česká republika
S4: Michal Cehula (Audi S2) Slovensko
S5: Robert Matysiak (Nissan GTR) Poľsko
S6: Stanislav Soukup (VW Golf) Česká republika
S7: Ivana Kabátová (BMW 335xd) Slovensko

Absolútni víťazi Superfinal:
1. Michal Cehula (Audi S2) Slovensko
2. Ondrej Vasičák (Audi RS6) Slovensko
3. Jozef Minárik (Impala V8 biturbo) Slovensko

MOTOCYKLE:
M1: Michal Zeman (Yamaha R6) Slovensko
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R 750) Slovensko
M3: Štefan Szabó (Kawasaki ZZR1400) Slovensko
M4: Stano Poživenec (Suzuki GSX-R 1000) Slovensko
M5: Kryzstof Dziura (Kawasaki ZX10R) Poľsko

Najlepší absolútny dosiahnutý čas 9,046 s a najvyššiu rýchlosť 243 km/h spomedzi áut získal domáci pretekár Jozef Minárik na dragstri Chevrolet Impala V8 biturbo.
V triede Motocykle si cenu za absolútne prvenstvo prevzal slovenský rekordman Stano Poživenec jazdiaci na Suzuki Hayabusa turbo s výkonom cez 400 konských síl, ktorý pokoril 1/4-míľovú trať v čase 8,859 sekundy a dosiahol max. rýchlosť 281km/h.

ĎALŠIE KOLO: 29.máj Slovakia Ring - Drag, Drift & Tuning day

výsledky:

 


Slovenský šprintérsky šampionát 2016

Slovenská šprintérska asociácia pozýva všetkých priaznivcov drag racingu na ďalší šprintérsky ročník, vypísaním šampionátu v kategóriách:
Automobily STREET, Automobily PROFI a Motocykle.

Na sezónu 2016 došlo k niekoľkým zmenám v samotnej kategorizácii a v systéme majstrovstva áut aj motocyklov, ktoré nájdete v dokumentoch vyznačené červenou farbou.

Systém majstrovstva / Národné športové predpisy    
Technické predpisy / Motocykle    

Najdôležitejšie ZMENY oproti 2015:
- všetky atmosférické, benzínové streetové autá 4x4 (R32/R36 4Motion, S8, 4S...) budú po novom zaradené do triedy AS4
- trieda Profi 7 (špeciály cart, buggy, formula, dlhé dragy, autá s veľkými kolesami..) sa zlúči s triedou P4
- od r.2016 bude sledovaný aj bodovaný národný rekord na 402m pre vozidlá triedy Street (aktuálna hodnota 10,412 - Michal Cehula)
- medzi motocyklami sa zaviedla trieda SUPERSTREET pre čiastočne upravené motocykle, opticky identické s továrenským prevedením, bez obmedzenia objemu s možnosťou úpravy pruženia, kapotáže a agregátu
- v triede ModiTwin bude povolené používanie slick pneumatík
- v kategórii motocyklov sa na všetkých kolách šampionátu na základe netto časov ocení najrýchlejšia dáma a na konci sezóny bude udelený titul majsterky

Naďalej platí!!!
- povinnosť používania motoristickej prilby pre VŠETKÝCH jazdcov
- celoročná licencia je udeľovaná SAMŠ-om podľa všeobecných podmienok (viac info)
- v priebehu roka bude paralelne vyhodnocovaný šampionát Dragracing (pretekári s a bez celoročnej licencie SAMŠ ) a šampionát MSR (pretekári s celoročnou licenciou SAMŠ)

Napriek zaradeniu pretekov šampionátu do kalendára SAMŠ nevzniká povinnosť testovania športových vozidiel. Celoročná licencia jazdca SAMŠ povinná tiež nie je, na každom preteku sa vydávajú jednodňové licencie. Výhody celoročnej licencie: automatické získanie práva prednostného závodenia (nestojíte v rade), polovičné štartovné, urýchlené administratívne preberanie, bodovanie v MSR.
Prihlášky do jednotlivých pretekov naďalej netreba vopred posielať, všetko sa vybaví v mieste konania.

KALENDÁR PRETEKOV MSR:
30.apríl - letisko Trenčín: Power fest / Automotosprint.cz
šprinty na 1/4 míle, slovenský aj český majstrák, zraz US Cars, Tuning show
29.máj – Slovakia Ring, Orechová Potôň: Power fest - DRAG, DRIFT & TUNING majáles
CEZ - Preteky zóny strednej Európy, šprinty na 1/8 míle, medzinárodný pretek v driftingu, Tuning show, oficiálny zraz Subaru
11.jún - letisko Piešťany: CarAT tuning party
šprinty na 1/4 míle, drifting, tuning
2.júl - letisko Boľkovce: Power fest / Dragracing.hu
šprinty na 1/8 míle, slovenský aj maďarský majstrák, drift show, stunt show, Tuning show
13.august - letisko Svidník: Tuningzraz Svidník
šprinty na 1/4 míle, stunt show, tuningový zraz
11.september - Hungaroring: Poco Loco Drag racing / Power fest
šprinty na 1/4 míle - maďarský + slovenský majstrák

Aj v ročníku 2016 bude časomieru zabezpečovať profesionálne zariadene s tlačeným výstupom po každej jazde a automatizovanou štartovacou signalizáciou.


11.október (nedeľa) 2015
Nitra - Výstavisko Agrokomplex
Koncoročné vyhlásenie víťazov Slovenského šprintérskeho šampionátu 2015

Slávnostné odovzdanie pohárov jazdcom tried Autá Profi, Autá Street a Motocykle, umiestneným na prvý troch priečkach kategórií šampionátu SŠA (jazdci s celoročnou licenciou SAMŠ a jazdci bez licencie), sa uskutoční v rámci medzinárodného Autosalónu Nitra, ktorý sa koná v dňoch od 8.10-11.10. Trofeje sa odovzdajú v hale S a ceremoniál sa začne o 14.00 hod.
Všetkých jazdcov, ktorí získali pohárové umiestnenie budeme kontaktovať mailom alebo telefonicky, žiadať o potvrdenie účasti a všetkým budú poštou zaslané čestné vstupenky pre 2 osoby.

Zoznam ocenených pretekárov:
Autá trieda PROFI:

P2: 1. Martin Danišek, 2. Ivan Cich, 3. Dalibor Galica
P3: 1. Tomáš Polonec, 2. Roman Kmeť, 3. Juraj Matlovič
P4: 1. Konrad Zakrzewski, 2. Miklós Gyetvai, 3. Bartolomej Karaščák
P5: 1. Pavol Buček, 2. Attila Sidó, 3. Zdeno Beran
P6: 1. Michal Hanek, 2. Repka Bálint, 3. Michal Sajko
P7: 1. Wolfgang Koch, 2. Jozef Minárik

Autá trieda STREET:
S0: 1. Igor Šťavina st., 2. Kamil Surový, 3. Juraj Holečko
S1: 1. Peter Sládeček, 2. Ondrej Jančo, 3. Ladislav Takács
S2: 1. Vlado Kocúr, 2. Juraj Holečko, 3. Marian Nemec
S3: 1. Rudolf Nowák, 2. Tomáš Trzuba, 3. Róbert Banyák
S4: 1. Michal Cehula, 2. Matej Farkaš, 3. Stanislav Tomka
S5: 1. Ondrej Vasičák, 2. Ján Banás, 3. Erik Fehér
S6: 1. Tomáš Ľupták, 2. Michal Géci, 3. Ján Klimek
S7: 1. Ladislav Pakši, 2. Ivana Kabátová, 3. Dušan Oškrda

Absolútni víťaz AUTÁ:
1. Ondrej Vasičák
2. Konrad Zakrzewski
3. Michal Cehula

MOTOCYKLE:
M1: 1. Michal Zeman, 2. Jozef Horváth, 3. Róbert Gál
M2: 1. Ondrej Cerovský, 2. Piotr Koziolek, 3. Peter Chalupský
M3: 1. Jaroslav Špaček, 2. Ján Matejka, 3. Erik Szalay
M4: 1. Štefan Szabó, 2. Štefan Pomšár, 3. Repelik József
M5: 1. Milan Hrnčár, 2. Krzysztof Dziura, 3. Stano Poživenec

Okrem pekných trofejí máme pre všetkých ocenených pripravené aj pekné darčeky ;)

adresa, mapa: http://www.agrokomplex.sk/vystavisko/navigacia-na-vystavisko/
informácie ohľadne Power Tuning show: http://www.powermagazine.sk/clanky/tuningova-sezona-sa-zavrsi-v-nitre-170.html



 

Poco Loco Dragracing / POWER FEST
6.kolo slovenského šprintérskeho šampionátu
13.september, letisko Kiskunlacháza

6. - posledné kolo šampionátu 2015 sa jazdilo na letisku v Kiskunlacháze v rámci maďarského majstráku. Jazdci sa mohli registrovať do oboch závodov alebo do jedného z národných kôl. Finálové jazdy v rámci slovenského závodu sa nejazdili, výsledky a bodovanie bolo určené na základe kvalifikačných výsledkov - násobených koeficientom 2, ku ktorým sa prirátali navyše body za časové rekordy.

Výsledky šprintov ( víťazi v jednotlivých kategóriách ):
Autá trieda PROFI:
P2: Ivan Cich (Seat Ibiza turbo) Bratislava
P3: Roman Kmeť (VW Golf 4x4) Prievidza
P4: Konrad Zakrzewski (Calibra Bimoto) Poľsko
P5: Pavol Buček (Tiger R10) Čakajovce
P6: Michal Hanek (Honda Civic) Vištuk
P7: Jozef Minárik (Chevy Impala biturbo) Kostolná pri Dunaji

Autá trieda STREET:
S1: Ondrej Jančo (Honda Civic) Maňa
S2: Juraj Holečko (Seat Ibiza) Levice
S3: Tomáš Trzuba (Fiat Coupe turbo) Višňové
S4: Michal Cehula (Audi S2) Hozelec
S5: Ondrej Vasičák (Audi RS6) Kežmarok
S6: Tomáš Lupták (Seat Leon) Kremnica
S7: Ivana Kabátová (BMW 335xD) Kežmarok

MOTOCYKLE:
M1: Michal Zeman (Yamaha R6) Rimavská Sobota
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R 750) Rimavské Janovce
M3: Jaroslav Špaček (Suzuki GSX-R 1000) Česká republika
M4: Repelik József (Suzuki Hayabusa) Maďarsko
M5: Kmetty Ágoston (Suzuki Hayabusa) Maďarsko

Koncoročné odovzdanie cien šampionátu jazdcov s aj bez celoročnej licencie sa uskutoční v rámci nitrianskeho autosalónu dňa 11.októbra 2015 v pavilóne S o 14.00 hod. Podrobné informácie budú včas zverejnené a dotknutí jazdci budú kontaktovaní e-mailom aj telefonicky.


výsledky

 


Tuningzraz Svidník
5.kolo slovenského šprintérskeho šampionátu/MSR

Výsledky šprintov na 402m (víťazi v jednotlivých kategóriách):
Autá trieda PROFI:
P2: Martin Danišek (Fiat Punto) Žilina
P3: Roman Kmeť (VW Golf) Prievidza
P4: Konrad Zakrzewski ("Tsunami" Calibra Bimoto) Poľsko
P5: Gregorz Vtikko (Honda Civic) Poľsko
P6: Mariusz Kosinski (VW Golf) Poľsko

Autá trieda STREET:
S0: Kamil Surový (Škoda Rapid 130) Banská Bystrica
S1: Peter Sládeček (Honda Civic) Holice
S2: Juraj Holečko (Seat Ibiza) Levice
S3: Rudolf Nowák (Fiat Coupe) Česká republika
S4: Roman Kováč (Lancer EVO) Košice
S5: Ondrej Vasičák (Audi RS6) Kežmarok
S6: Tomáš Lupták (Seat Leon) Kremnica
S7: Ivana Kabátová (BMW 335xD) Kežmarok

Absolútni víťazi:
1. Konrad Zakrzewski ("Tsunami" Calibra Bimoto) Poľsko
2. Ondrej Vasičák (Audi RS6) Kežmarok
3. Roman Kováč (Lancer EVO) Košice

MOTOCYKLE:
M1: Michal Zeman (Yamaha R6) Rimavská Sobota
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R 750) Rimavské Janovce
M3: Ján Lalík (Kawasaki) Rimavská Sobota
M4: Štefan Szabó (Kawasaki ZZR 1400) Komárno
M5: Krzysztof Dziura (Suzuki) Poľsko

Najlepší absolútny dosiahnutý čas 9,590 s pri rýchlosti 258 km/h spomedzi áut získal Konrad Zakrzewski z Poľska na vozidle Calibra Bimoto.
V triede Motocykle si cenu za absolútne víťazstvo prevzal pretekár Krzysztof Dziura jazdiaci na upravenom Suzuki, ktorý pokoril 1/4-míľovú trať v čase 9,394 s. pri max. rýchlosti 239km/h.

výsledky:


AUTOMAX Power fest, letisko Boľkovce
4.kolo slovenského šprintérskeho šampionátu

Výsledky šprintov na 201m (víťazi v jednotlivých kategóriách):
Autá trieda PROFI:
P2: Martin Danišek (Fiat Punto GT) Žilina
P3: Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) Nitra
P4: Vanó Gábor "Fapuma" (Lancer EVO) Maďarsko
P5: Pavol Buček (Tiger racing) Čakajovce
P6: Michal Hanek (Honda Civic) Vištuk

Autá trieda STREET:
S0: Igor Šťavina (Škoda 120) Valaská
S1: Peter Sládeček (Honda Civic) Holice
S2: Vlado Kocúr (Daewoo Nexia) Bratislava
S3: Tomáš Trzuba (Fiat Coupe) Višňové
S4: Stanislav Buzalka (Lancer EVO IX) Štiavnické Bane
S5: Ondrej Vasičák (Audi RS6) Kežmarok
S6: Tomáš Lupták (Seat Leon) Kremnica
S7: Ivana Kabátová (BMW 335xD) Kežmarok

Absolútni víťazi:
1. Konrad Zakrzewski ("Tsunami" Calibra Bimoto) Poľsko
2. Ondrej Vasičák (Audi RS6) Kežmarok
3. Zsolt Jóba (Nissan GTR) Andovce

MOTOCYKLE:
M1: Michal Zeman (Yamaha R6) Rimavská Sobota
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R 750) Rimavské Janovce
M3: Buzás Krisztián (Kawasaki ZX10R) Maďarsko
M4: Štefan Szabó (Kawasaki ZZR 1400) Komárno
M5: Krzysztof Dziura (Suzuki) Poľsko

Najlepší absolútny dosiahnutý čas 6,151s pri rýchlosti 195 km/h spomedzi áut dosiahol Konrad Zakrzewski na drag-špeciáli "Tsunami" Opel Calibra Bimoto.
V triede Motocykle si cenu za absolútne víťazstvo prevzal poľský pretekár Krzysztof Dziura jazdiaci na upravenom Suzuki, ktorý pokoril 201-metrovú trať v čase 6,079 s. pri max. rýchlosti 198km/h.


výsledky:

fotky:


CarAT Tuning party Piešťany
3.kolo slovenského šprintérskeho šampionátu

Výsledky šprintov na 402m (víťazi v jednotlivých kategóriách):
Autá trieda PROFI:
P2: Ivan Cich (Seat Ibiza) Bratislava
P3: Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) Nitra
P4: Rudolf Čavajda (Lancer EVO) Ivánka pri Dunaji
P5: Pavol Buček (Tiger racing) Čakajovce
P6: Michal Hanek (Honda Civic) Vištuk
P7: Daniel Kahák (motokára) Púchov

Autá trieda STREET:
S0: Igor Šťavina (Škoda 120) Valaská
S1: Ondrej Jančo (Honda Civic) Maňa
S2: Andreas Stricker (Civic turbo) Rakúsko
S3: Rudolf Nowák (Fiat Coupe) Česká republika
S4: Michal Cehula (Audi S2) Hozelec
S5: Ondrej Vasičák (Audi RS6) Kežmarok
S6: Tomáš Lupták (Seat Leon) Kremnica
S7: Ivana Kabátová (BMW 335xD) Kežmarok

Absolútni víťazi:
1. Michal Cehula (Audi S2) Hozelec
2. Rudolf Čavajda (Lancer EVO) Ivánka pri Dunaji
3. Ondrej Vasičák (Audi RS6) Kežmarok

MOTOCYKLE:
M1: Michal Zeman (Yamaha R6) Rimavská Sobota
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R 750) Rimavské Janovce
M3: Erik Szalay (Kawasaki) Veľký Biel
M4: Štefan Szabó (Kawasaki ZZR 1400) Komárno
M5: Milan Hrnčár (Suzuki GSX-R 1000) Hlohovec

Najlepší absolútny dosiahnutý čas 10,475 s pri rýchlosti 220 km/h spomedzi áut získal Michal Cehula z Profituningu na vozidle Audi S2.
V triede Motocykle si cenu za absolútne víťazstvo prevzal pretekár Milan Hrnčár jazdiaci na upravenom Suzuki GSX-R 1000, ktorý pokoril 1/4-míľovú trať v čase 9,548 s. pri max. rýchlosti 234km/h.

výsledky:


DRAG WARS SK vs.CZ
2.kolo slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov

30.mája sa na letisku v Přerove po prvý krát v histórii uskutočnila česko-slovenská šprintérska vojna, usporiadaná v rámci spoločného, oficiálneho majstrovského kola. Podujatie pod názvom POWER FEST bolo zaradené do slovenského aj českého národného šprintérskeho kalendára SHELL AUTOMOTOSPRINT ČR 2015 a zaregistrovalo sa doň celkovo 144 pretekárov zo Slovenska, Čiech, Poľska a Rakúska. Preteky sa kvôli počasiu museli predčasne ukončiť, preto sa výsledky pre triedy Autá Profi a Autá Street určili na základe výsledkov kvalifikačných jázd.

Výsledky šprintov na 402m (víťazi v jednotlivých kategóriách):
Autá trieda PROFI:
P2: Kwoczala Sylvester (Fiat Seicento turbo) Poľsko
P3: Przemyslaw Komar (Lancer EVO) Poľsko
P4: Grzegorz Staszewski (VTG Corvette) Poľsko
P5: Pavol Buček (Tiger racing) Slovensko
P6: Lukáš Klimeš (Škoda Fabia TDi) Česká republika
P7: Wolfgang Koch (Dragkart) Rakúsko

Autá trieda STREET:
S0: Michal Vašíček (Honda) Česká republika
S1: Martin Vobořil (Abarth Grande Punto) Česká republika
S2: Irena Tranová (Lotus Elise) Česká republika
S3: Rudolf Nowák (Fiat Coupe) Česká republika
S4: Karol Beier (BMW E30 turbo) Poľsko
S5: Robert Matysiak (Audi RS6) Poľsko
S6: Tomáš Lupták (Seat Leon) Slovensko
S7: Maciej Grabarz (BMW 335xd) Poľsko

Absolútni víťazi:
1. Grzegorz Staszewski (VTG Corvette) Poľsko
2. Konrad Kakrzewski (Calibra Bimoto) Poľsko
3. Przemyslaw Komar (Lancer EVO) Poľsko

MOTOCYKLE:
M1: Michal Zeman (Yamaha R6) Slovensko
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R 750) Slovensko
M3: Jaroslav Špaček (Suzuki GSX-R 1000) Česká republika
M4: Štefan Pomšár (Suzuki Hayabusa) Slovensko
M5: Milan Hrnčár (Suzuki GSX-R 1000) Slovensko

Najlepší absolútny dosiahnutý čas 8,701 s pri rýchlosti 257 km/h spomedzi áut získal Poliak Grzegorz Staszewski na dragstri Chevrolet Corvette turbo.
V triede Motocykle si cenu za absolútne najväčšiu rýchlosť v cieli prevzal slovenský pretekár Štefan Pomšár jazdiaci na na Suzuki Hayabusa, ktorý dosiahol na 1/4-míľovej trati max. rýchlosť 233km/h.

výsledky:

foto:


POWER FEST 8.máj Slovakia Ring
1.kolo slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov

Prvý šprintérsky závod sezóny zaradený do oficiálneho kalendára Majstrovstiev Slovenskej republiky sa konal na cieľovej rovinke nášho okruhu pri Orechovej Potôni a aj vďaka krásnemu počasiu prilákal veľký počet jazdcov aj divákov. Dokopy bojovalo s cennými desatinami sekúnd 137 šprintérov zo Slovenska, Čiech, Maďarska a Rakúska, z toho 38 motocyklov a 99 automobilov. Okrem nadšencov disciplíny drag racing tu mali svoj veľký deň aj milovníci jazdy bokom - konal sa prvý závod medzinárodného seriálu ST Drift Slovakia a v paddocku okruhu Slovakia Ring aj zraz upravených áut so súťažou zaradenou do šampionátu TotalDip Tuning Batle 2015.

Výsledky šprintov ( víťazi v jednotlivých kategóriách ):
Autá trieda PROFI:
P2: Martin Danišek (Fiat Punto turbo) Žilina
P3: Roman Kmeť (VW Golf TDi 4x4) Prievidza
P4: Bartolomej Karaščák (BMW E30) Vranov n.Topľou
P5: Pavol Buček (Tiger racing) Čakajovce
P6: Michal Hanek (Honda Civic) Modra
P7: Jozef Minárik (Chevrolet Impala V8 biturbo) Kostolná pri Dunaji

Autá trieda STREET:
S0: Kamil Surový (Škoda Rapid) Banská Bystrica
S1: Peter Sládeček (Honda Civic) Holice
S2: Marian Nemec (Honda Integra) Levice
S3: Róbert Banyák ( Nissan 200SX ) Veľké Blahovo
S4: Matej Farkaš ( Audi 90 Quattro ) Bratislava
S5: Ondrej Vasiľák (Audi RS6) Kežmarok
S6: Tomáš Lupták (Seat Leon) Kremnica
S7: Ladislav Pakši (BMW 630d) Bratislava
SUV: Ján Kosčák (BMW X5 M50d) Poprad

Absolútni víťazi:
1. Jozef Minárik (Chevrolet Impala V8 biturbo) Kostolná pri Dunaji
2. Ondrej Vasiľák (Audi RS6) Kežmarok
3. Ján Banás (Nissan GTR) Nemecká

MOTOCYKLE:
M1: Michal Zeman (Yamaha R6) Rimavská Sobota
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R 750) Rimavské Janovce
M3: Peter Seebacher (BMW S1000RR) Rakúsko
M4: Štefan Szabó (Kawasaki ZZR1400) Komárno
M5: Markus Rottensteiner (Honda CBR 1000RR) Rakúsko

Najlepší absolútny dosiahnutý čas 6,195 s pri rýchlosti 196 km/h spomedzi áut získal držiteľ slovenského šprintérskeho rekordu Jozef Minárik na 900-koňovom dragstri Chevy Impala V8 biturbo.
V triede Motocykle cenu za absolútne najlepší čas prevzal rakúsky pretekár Markus Rottensteiner na preplňovanom drag špeciáli Honda, ktorý zajazdil neuveriteľný čas 5,868 s. a dosiahol na 201-metrovej trati max. rýchlosť 201km/h.

výsledky ŠPRINTY: / Fotky:

Výsledky Tuning Battle:

Výsledky Drifting:


 

Slovenský šprintérsky šampionát 2015

Slovenská šprintérska asociácia pozýva všetkých priaznivcov drag racingu na ďalší šprintérsky ročník, vypísaním šampionátu v kategóriách:
Automobily STREET, Automobily PROFI a Motocykle.

Na sezónu 2015 došlo k viacerým zmenám v samotnej kategorizácii a v systéme majstrovstva áut aj motocyklov, ktoré nájdete v dokumentoch vyznačené červenou farbou. Športové a technické predpisy ostali nemenné.

Systém majstrovstva / Národné športové predpisy    
Technické predpisy / Motocykle    

Najdôležitejšie ZMENY:
- trieda Profi1 a Profi 2 sa zlúčila kvôli nízkej obsadenosti a porovnateľným výsledkom
- streetové autá 4x4 sme rozdelili - majitelia STi, EVO, Golf R a pod. s obsahom do 2.5-litra budú tak mať väčšiu šancu odlúčením od štvorkoliek s vyšším objemom (GT-R, RS6, 911 4S...)
- špeciály Bi-moto budú zaradené do tried AP3 alebo AP4
- ľahké streetové roadstre typu Caterham budú zaradené o triedu vyššie
- autá s dodatočne montovaným preplňovaním budú v kategórii Street zaradené o 1 triedu vyššie
- medzi motocyklami sme zrušili triedu do 400ccm ale naopak došlo k rozdeleniu objemovej triedy 900 a 1000ccm
- upravené dvojvalce "ModiTwin" budú zaradené do triedy M4
- VIP štartovné si budú môcť zakúpiť výlučne jazdci triedy Profi

Naďalej platí!!!
- povinnosť používania motoristickej prilby pre VŠETKÝCH jazdcov!!!
- celoročná licencia je udeľovaná SAMŠ-om podľa všeobecných podmienok (viac info)
- v priebehu roka bude paralelne vyhodnocovaný šampionát Dragracing (pretekári s a bez celoročnej licencie SAMŠ ) a šampionát MSR (pretekári s celoročnou licenciou SAMŠ)
- od r.2013 korekcia k predpisoch týkajúcich sa odevov jazdcov - viac v. NŠP, bod.13.2.2.

Napriek zaradeniu pretekov šampionátu do kalendára SAMŠ nevzniká povinnosť testovania športových vozidiel. Celoročná licencia jazdca SAMŠ povinná tiež nie je, na každom preteku sa vydávajú jednodňové licencie. Výhody celoročnej licencie: automatické získanie práva prednostného závodenia (nestojíte v rade), polovičné štartovné, urýchlené administratívne preberanie, bodovanie v MSR.
Prihlášky do jednotlivých pretekov naďalej netreba vopred posielať, všetko sa vybaví v mieste konania.

KALENDÁR PRETEKOV:
8.máj – Slovakia Ring, Orechová Potôň: Power fest - MSR
šprinty na 1/8 míle, medzinárodný pretek v driftingu, Tuning Battle 2015, oficiálny zraz Subaru
30.máj - letisko Přerov: Automotosprint / Power fest - MSR
šprinty na 1/4 míle, slovenský aj český majstrák, Tuning Battle 2015
20.jún - letisko Piešťany: Carat tuning party - MSR
šprinty na 1/4 míle, drifting, tuning
4.júl - letisko Boľkovce: best AUTOMAX Power fest - MSR + HU OB
šprinty na 1/8 míle, slovenský aj maďarský majstrák, drift show, stunt show, tuningový zraz
8.august - letisko Svidník: Tuningzraz Svidník - MSR
šprinty na 1/4 míle, stunt show, tuningový zraz
13.september - airport Kiskunlacháza: Poco Loco Drag racing/Power fest - MSR, HU OB
šprinty na 1/4 míle - maďarský + slovenský majstrák

Aj v ročníku 2015 bude časomieru zabezpečovať profesionálne zariadene s výstupom timeslip a automatizovanou štartovacou signalizáciou.


 

18.október (sobota) 2014
Nitra - Výstavisko Agrokomplex
Koncoročné vyhlásenie víťazov Slovenského šprintérskeho šampionátu 2014

Slávnostné odovzdanie pohárov jazdcom tried Autá Profi, Autá Street a Motocykle, umiestneným na prvý troch priečkach kategórií šampionátu SŠA (jazdci s celoročnou licenciou SAMŠ a jazdci bez licencie), sa uskutoční v rámci medzinárodného Autosalónu Nitra, ktorý sa koná v dňoch od 16.10-19.10. Trofeje sa odovzdajú v hale N - sektor B (vedľa finále Tuning battle) a ceremoniál sa začne o 14.00 hod.
Všetkých jazdcov, ktorí získali pohárové umiestnenie budeme kontaktovať mailom alebo telefonicky, žiadať o potvrdenie účasti a všetkým budú poštou zaslané čestné vstupenky pre 2 osoby.

Zoznam ocenených pretekárov:
Autá trieda PROFI:
P1: 1. Mátyás Katona, 2. Róbert Žák
P2: 1. Ivan Cich, 2. Tomáš Matlovič
P3: 1. Tomáš Polonec, 2. Miklós Gyetvai, 3. Andrej Rákóczi
P4: 1. Ján Banás, 2. Matej Farkaš, 3. Róbert Demeter
P5: 1. Tibor Eötvös, 2. Pavol Buček, 3. Peter Pap
P6: 1. Roman Kmeť, 2. Farkas Péter, 3. Matúš Jurica
P7: 1. Nagy Robert

Autá trieda STREET:
S0: 1. Andrej Rýs, 2. Mário Fedor, 3. Igor Šťavina st.
S1: 1. Attila Pomozi, 2. Ľuboš Baka, 3. Vladimír Vavrek
S2: 1. Marian Nemec, 2. Robert Berger, 3. Juraj Holečko
S3: 1. Rudolf Nowák, 2. Štefan Szalai
S4: 1. Peter Gál, 2. Štefan Čajnák
S5: 1. Ivan Šoltýs, 2. Erik Fehér, 3. Ondrej Vasiľák
S6: 1. Martin Vitko, 2. Gustáv Loška, 3. Felker Piros
S7: 1. Ľuboš Čelin, 2. Ladislav Pakši, 3. Dušan Oškrda

Absolútni víťaz AUTÁ:
1. Róbert Demeter
2. Tibor Eötvös
3. Jozef Minárik

MOTOCYKLE:
M2: 1. Michal Zeman, 2. Michal Liner, 3. Radovan Mačai
M3: 1. Ondrej Cerovský, 2. Miroslav Murinček, 3. Zoltán Galčík
M4: 1. Ján Matejka, 2. Štefan Pomšár, 3. Štefan Szabó
M5: 1. Stano Poživenec, 2. Jakub Marada, 3. Oto Kiss

Okrem pekných trofejí čaká na všetkých ocenených jazdcov vecná cena a víťazov kategórií i pamätná kniha.

- Nitra - koncoročné odovzdanie cien


Poco Loco Dragracing / Power fest 2014
5.kolo slovenského šprintérskeho šampionátu
13.september, letisko Kiskunlacháza /HU

5. - posledné kolo šampionátu 2014 sa jazdilo na letisku v Kiskunlacháze v rámci maďarského majstráku. Jazdci sa mohli registrovať do oboch závodov alebo do jedného z národných kôl. Finálové jazdy v rámci slovenského závodu sa nejazdili, výsledky a bodovanie bolo určené na základe kvalifikačných výsledkov - násobených koeficientom 2, ku ktorým sa prirátali navyše body za časové rekordy.

Výsledky šprintov ( víťazi v jednotlivých kategóriách ):
Autá trieda PROFI:
P2: Ivan Cich ( Seat Ibiza turbo ) Bratislava
P3: Tomáš Polonec ( Fiat 127 2.0 turbo ) Nitra
P4: Ján Banás ( Subaru Impreza ) Nemecká
P5: Tibor Eotvos ( drag Škoda 1000MB ) Košice
P6: Farkas Péter ( Opel Corsa ) Maďarsko
P7: Jozef Minárik ( Chevy Impala biturbo ) Kostolná pri Dunaji

Autá trieda STREET:
S0: Andrej Rýs ( Škoda Rapid 130 ) Banská Bystrica
S1: Ľuboš Baka ( Honda CRX ) Levice
S2: Juraj Holečko ( Seat Ibiza ) Levice
S4: Peter Gál ( Nissan 300ZX ) Svidník
S5: Ivan Šoltýs ( Audi RS6 ) Kežmarok
S6: Martin Vitko ( Seat Leon ) Seňa
S7: Ladislav Pakši ( BMW 630d ) Bratislava

MOTOCYKLE:
M2: Michal Zeman ( Yamaha R6 ) Rimavská Sobota
M3: Ondrej Cerovský ( Suzuki GSX-R 750 ) Rimavské Janovce
M4: Štefan Szabó ( Kawasaki ZZR 1400 ) Komárno
M5: Stanislav Poživenec ( Suzuki Hayabusa turbo ) Bratislava

Najlepší absolútny dosiahnutý čas 8,891s spomedzi slovenských áut dosiahol Jozef Minárik, ktorý tým korigoval doposiaľ platný národný šprintérsky rekord Štefana Holakovského z minulého roku.

Koncoročné odovzdanie cien šampionátu jazdcov s aj bez celoročnej licencie sa uskutoční v rámci nitrianskeho autosalónu dňa 19.októbra 2014. Podrobné informácie budú včas zverejnené a dotknutí jazdci budú kontaktovaní e-mailom aj telefonicky.


9.august, letisko Svidník
4. kolo Slovenského šprintérskeho šampionátu / MSR 2014
Memoriál Igora Závodného

Výsledky šprintov (víťazi v jednotlivých kategóriách):
Autá trieda PROFI:
P1: Szatno Sebastian ( Honda ) Poľsko
P3: Gyetvai Miklós ( drag Fiat 126P ) Maďarsko
P4: Konrad Zakrzevsky ( "Tsunami" Calibra ) Poľsko
P5: Tibor Eotvos ( Škoda 1000MB ) Košice
P6: Roman Kmeť ( Golf TDi ) Prievidza

Autá trieda STREET:
S0: Andrej Rýs ( Škoda Rapid 130 ) Banská Bystrica
S1: Attila Pomozi ( Honda Civic ) Levice
S2: Juraj Holečko ( Seat Ibiza ) Levice
S3: Rudolf Nowák ( Fiat Coupe ) Česká republika
S4: Przemyslaw Sochacki ( Chevrolet Corvette ) Poľsko
S5: Lukasiewicz Seweryn ( Audi RS6 ) Poľsko
S6: Martin Vitko ( Seat Leon ) Seňa
S7: Dušan Oškrda ( BMW 330xd ) Dubnica nad Váhom

Absolútni víťazi:
1. Konrad Zakrzevsky ( "Tsunami" Calibra ) Poľsko
2. Krzysztof Bijos ( Audi A8 ) Poľsko
3. Lukasiewicz Seweryn ( Audi RS6 ) Poľsko

MOTOCYKLE:
M2: Michal Líner ( Kawasaki Ninja ) Banská Bystrica
M3: Ondrej Cerovský ( Suzuki GSX-R 750 ) Rimavské Janovce
M4: Ján Matejka ( Suzuki GSX-R 1000 ) Liptovský Mikuláš
M5: Ján Seko, Vinné

Najlepší absolútny dosiahnutý čas 9,699 s na 402-metrovej trati pri rýchlosti 239 km/h spomedzi áut získal poľský šprintér Konrad Zakrzevsky na dvojmotorovom drag špeciále Opel Calibra výkonom 1500 konských síl.
V triede Motocykle cenu za absolútne najlepší čas prevzal pretekár Ján Matejka na stroji Suzuki GSX-R 1000, ktorý zajazdil čas 9,87 s a dosiahol na 1/4-míľovej dráhe rýchlosť 228km/h.

Posledný pretek šampionátu sa bude jazdiť 13.septembra v Maďarsku na letisku Kiskunlacháza, spoločne s maďarským majstrákom avšak v oddelenej klasifikácii. Finálové jazdy v rámci slovenského preteku sa jazdiť nebudú, avšak kvalifikačné body budú násobené koeficientom 2.


Teatro Power fest 2014
3.kolo slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov
5.júl letisko Boľkovce

Tretie kolo seriálu Majstrovstiev Slovenska v šprintoch bolo usporiadané na tradičnom dejisku, v južnej časti stredného Slovenska, na letiskovej dráhe v Boľkovciach pri Lučenci. Krásne letné počasie prilákalo veľký počet súťažiacich i divákov, ktorí boli počas celého dňa svedkami napínavých duelov výkonných strojov, bojujúcich o cenné desatiny na 201-metrovej asfaltovej dráhe.

Výsledky šprintov ( víťazi v jednotlivých kategóriách ):
Autá trieda PROFI:
P1: Róbert Žák (Renault 5GT turbo) Galanta
P2: Ivan Cich (Seat Ibiza) Bratislava
P3: Andrej Rákóczi (GM GT turbo) Veľké Ludince
P4: Demeter Róbert (Audi S4 biturbo) Maďarsko
P5: Tibor Eotvos (Š1000 MB) Košice
P6: Roman Kmeť (VW Golf 2) Prievidza
P7: Róbert Nagy (drag Tatra) Trstice

Autá trieda STREET:
S0: Andrej Rýs (Škoda Rapid) Banská Bystrica
S1: Attila Pomozi (Honda Civic) Levice
S2: Marian Nemec (Honda Integra Type-R) Levice
S3: Rudolf Nowák (Fiat Coupe turbo) Česká republika
S4: Štefan Čajnák (BMW M5) Plešivec
S5: Ondrej Vasiľák (Audi RS6) Kežmarok
S6: Martin Vitko (Seat Leon TDi) Seňa
S7: Ľuboš Čelin (BMW 330xD) Krakovany

Absolútni víťazi:
1. Ondrej Vasiľák (Audi RS6) Kežmarok
2. Demeter Róbert (Audi S4 biturbo) Maďarsko
3. Ivan Šoltýs (Porsche 911 turbo) Kežmarok

MOTOCYKLE:
M1: Martina Báťková (Honda CB 125R) Detva
M2: Michal Zeman (Yamaha) Rimavská Sobota
M3: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R 750) Rimavské Janovce
M4: Štefan Pomšár (Suzuki Hayabusa) Veľký Biel
M5: Stano Poživenec (Hayabusa turbo) Bratislava

Trať o dĺžke 201 metrov s pevným štartom spomedzi áut v najkratšom čase - 6,616 s pri rýchlosti 181km/h pokoril maďarskí šprintér Demeter Róbert na brutálnom špeciáli Audi S4 biturbo. Do poslednej superfinálovej jazdy ôsmych absolútne najrýchlejších ale kvôli technickej poruche nastúpiť nemohol a tak si najväčší pohár bral pilot 700-koňovej RS6-ky - Ondrej Vasiľák.
V triede Motocykle cenu za absolútne najlepší čas prevzal pretekár Stano Poživenec na preplňovanom drag špeciáli Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa, ktorý zajazdil čas 6,271 s. a dosiahol na 1/8-míľovej dráhe max. rýchlosť 198km/h.

- Výsledky Tuning show

Power Fest 2014 Bolkovce from JOK STUDIO on Vimeo.


Carat Tuning party 2014
2.kolo slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov
21.jún letisko Piešťany

Druhý šprintérsky závod sezóny zaradený do oficiálneho kalendára Majstrovstiev Slovenskej republiky sa konal na pristávacej dráhe piešťanského letiska, v rámci 3-dňového podujatia Carat Tuning party a opätovane sa vyznamenal vysokým počtom zaregistrovaných jazdcov a mimoriadne zaujímavými duelmi super výkonných mašín. Dokopy bojovalo s cennými desatinami sekúnd až 163 pretekárov zo Slovenska, Čiech, Maďarska a Rakúska - z toho 31 na motocykloch a 132 na automobiloch a celkovo sa počas dňa odjazdilo na 402-metrovej trati vyše 400 duelov.

Výsledky šprintov ( víťazi v jednotlivých kategóriách ):
Autá trieda PROFI:
P1: Mátyás Katona (Fiat Uno turbo) Dunajská Streda
P2: Laco Pakši (Honda Civic turbo) Bratislava
P3: Radek Marvaň (Lancer EVO) Česká republika
P4: Ján Banás (Impreza WRX STI) Nemecká
P5: Tibor Eotvos (Š1000 MB) Košice
P6: Roman Kmeť (VW Golf 2) Prievidza

Autá trieda STREET:
S0: Mário Fedor (Honda Civic) Prešov
S1: Attila Pomozi (Honda Civic) Levice
S2: Robert Berger (Honda CRX turbo) Rakúsko
S3: Rudolf Nowák (Fiat Coupe turbo) Česká republika
S4: Jozef Minárik (Corvette C5) Kostolná pri Dunaji
S5: Marian Ožvalda (Audi RS6) Kežmarok
S6: Martin Vitko (Seat Leon) Seňa
S7: Michal Baďura (Audi A8) Trenčín

Absolútni víťazi:
1. Marian Ožvalda (Audi RS6) Kežmarok
2. Erik Fehér (Nissan GT-R) Zemplínsky Branč
3. Jozef Minárik (Corvette C5) Kostolná pri Dunaji

MOTOCYKLE:
M2: Michal Zeman (Yamaha) Rimavská Sobota
M3: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R 750) Rimavské Janovce
M4: Štefan Pomšár (Suzuki Hayabusa) Veľký Biel
M5: Stano Poživenec (Hayabusa turbo) Bratislava

Najlepší absolútny dosiahnutý čas 10,695 s pri rýchlosti 204 km/h spomedzi áut získal slovenský šprintér Erik Fehér na brutálne upravenom Nissane Skyline GT-R33.
V triede Motocykle cenu za absolútne najlepší čas prevzal pretekár Stano Poživenec na preplňovanom drag špeciáli Suzuki GSX-R 1300 Hayabusa, ktorý zajazdil čas 9,156 s. a dosiahol na 402-metrovej trati max. rýchlosť 251km/h

>>>výsledky<<< >>> Fotky<<<<


POWER FEST 2014 vol.1
1.kolo slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov
1.máj Slovakia Ring

Prvý šprintérsky závod sezóny zaradený do oficiálneho kalendára Majstrovstiev Slovenskej aj Maďarskej republiky sa konal na cieľovej rovinke nášho okruhu pri Orechovej Potôni a aj vďaka krásnemu, slnečnému počasiu vyznamenal rekordným počtom zaregistrovaných jazdcov. Dokopy bojovalo s cennými desatinami sekúnd až 190 pretekárov zo Slovenska, Čiech, Maďarska, Slovinska a Rakúska! Power fest na Slovakia Ringu tak stanovil nový slovenský rekord v počte registrovaných pretekárov na jednom závode. Do domáceho majstráka sa zapojilo 160 posádok - z toho 40 motocyklov, do maďarského 30 a 14 jazdcov zvolilo alternatívu možnosti zmerať si sily v oboch štartových poliach.

Výsledky šprintov ( víťazi v jednotlivých kategóriách ):
Autá trieda PROFI:
P1: Mátyás Katona (Fiat Uno turbo) Dunajská Streda
P2: Igor Kovačič (Opel Corsa turbo) Slovinsko
P3: Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) Nitra
P4: Demeter Róbert (Audi S4) Maďarsko
P5: Tibor Eotvos (Š1000 MB) Košice
P6: Kavas Benjamin (Renault Clio V6) Slovinsko
P7: Robert Nagy (drag Tatra) Trstice

Autá trieda STREET:
S0: Andrej Rýs (Škoda Rapid) Banská Bystrica
S1: Ľuboš Baka (Honda CRX) Levice
S2: Robert Berger (Honda CRX turbo) Rakúsko
S3: Kiss Zoltán ( Mitsubishi Galant turbo ) Maďarsko
S4: Ondrej Roud ( BMW ) Česká republika
S5: Erik Fehér (Nissan Skyline) Trebišov
S6: Felker Piroš (Fiat Punto) Maďarsko
S7: Ľuboš Čelin (BMW 330d) Krakovany

Absolútni víťazi:
1. Demeter Róbert (Audi S4) Maďarsko
2. Dominik Golos (Nissan GT-R) Poľsko
3. Vasiľák Ondrej (Audi RS6) Kežmarok

MOTOCYKLE:
M2: Radovan Mačai (Honda) Senec
M3: Écsi Norbert (Suzuki GSX-R 750) Maďarsko
M4: Ján Matejka (Suzuki GSX-R 1000) Trstené
M5: Markus Rottensteiner (Honda CBR 1000RR) Rakúsko

Najlepší absolútny dosiahnutý čas 6,403 s pri rýchlosti 184 km/h spomedzi áut získal maďarský borec Demeter Róbert na brutálne upravenom Audi S4.
V triede Motocykle cenu za absolútne najlepší čas prevzal pretekár Markus Rottensteiner na preplňovanom drag špeciáli Honda, ktorý zajazdil čas 5,991 s. a dosiahol na 201 m trati max. rýchlosť 204km/h.

výsledky ŠPRINTY:    
výsledky DRIFTY:  
výsledky Tuning Battle 2014 - 1.kolo:      


 

Slávnostné vyhodnotenie šampionátu SŠA

Koncoročné odovzdanie cien šprintérskeho šampionátu SŠA sa uskutočnilo v sobotu 24.8. v Banskej Bystrici v rámci podujatia Power Tuning party. Ocenení jazdci, ktorí sa ceremoniálu zúčastnili si prevzali trofeje a darčekové tričká na strešnom parkovisku nákupného centra Europa Shopping center, ktoré po prvý krát hostilo zraz upravených a športových áut.

Zoznam ocenených pretekárov:
Autá trieda PROFI:
P1: 1. Erik Sládek, 2. Róbert Husovský, 3. Róbert Žák
P2: 1. Ivan Cich, 2. Štefan Holakovský, 3. Martin Kováč
P3: 1. Lukáš Vince, 2. Gyetvai Miklós, 3. Tomáš Polonec
P4: 1. Ján Banás, 2. Michal Cehula, 3. Zsolt Szabolcsi
P5: 1. Tibor Eotvos, 2. Peter Pap, 3. Štefan Kubačka
P6: 1. Fekete Tamás, 2. Farkas Péter, 3. Domonkos Csaba
P7: 1. Nagy Robert

Autá trieda STREET:
S0: 1. Kamil Surový, 2. Igor Šťavina, 3. František Časný
S1: 1. Ladislav Takáč, 2. Ivan Bobko
S2: 1. Marian Nemec, 2. Peter Holečko, 3. Roderik Angleta
S3: 1. Štefan Szalai, 2. Rudolf Nowák, 3. Pincehelyi Tamás
S4: 1. Oliver Čurgali, 2. Ondrej Roud, 3. Michal Baďura
S5: 1. Domonkos Csaba, 2. Ivan Šoltýs, 3. Matej Farkaš
S6: 1. Gustáv Loška, 2. István Felker, 3. Michal Gécy
S7: 1. Ľuboš Čelin, 2. Dušan Oškrda, 3. Igor Závodný

Absolútni víťaz AUTÁ:
1. Farkas Péter
2. Fekete Tamás
3. Domonkos Csaba

MOTOCYKLE:
M1: 1. Czigány Zsolt, 2. Oto Kiss, 3. Roman Sedláček
M2: 1. Peter Egri, 2.Michal Zeman, 3. Radovan Mačai
M3: 1. Ondrej Cerovský, 2. Miroslav Murinček, 3. Jozef Horváth
M4: 1., Ján Matejka 2. Ján Lalík, 3. Milan Hrnčár
M5: 1. Stano Poživenec, 2., Jakub Marada, 3. Tomáš Marada


5.kolo šampionátu 2013 Svidník 10.august

Výsledky šprintov ( víťazi v jednotlivých kategóriách ):
Autá trieda PROFI:
P1: Juraj Rusnák ( Fiat Punto GT ) Trebišov
P2: Ivan Cich (Seat Ibiza ) Bratislava
P3: Bartosz Gruszka ( VW Golf 4x4 ) Poľsko
P4: Michal Cehula ( Audi S2 ) Poprad
P5: Tibor Eotvos ( Škoda 1000MB ) Košice
P6: Farkas Péter ( F126 P TDi ) Maďarsko

Autá trieda STREET:
S0: Igor Šťavina ( Škoda 120 ) Valaska
S1: Miroslav Uličný ( Honda Civic ) Prešov
S2: Pavel Cioch ( Honda Civic ) Poľsko
S3: Rudolf Nowák ( Fiat Coupe ) Česká republika
S4: Ján Zbiňovský ( Fiat Coupe ) Banská Bystrica
S5: Lukasiewicz Sewerin ( Audi RS6 ) Poľsko
S6: Gustáv Loška ( Seat Ibiza ) Gemer
S7: Patrik Cech ( BMW X6d ) Uzovce

MOTOCYKLE:
M2: Peter Egri ( Kawasaki ZX6R ) Rimavské Janovce
M3: Ondrej Cerovský ( Suzuki GSX-R 750 ) Rimavské Janovce
M4: Ján Lalík (Kawasaki ZX10R ) Rimavská Sobota
M5: Ondrej Cerovský ( Suzuki GSX-R 1000 ) Rimavské Janovce

Najlepší absolútny dosiahnutý čas 10,957 s na 402-metrovej trati pri rýchlosti 208 km/h spomedzi áut získal poľský šprintér Lukasiewicz Sewerin na upravenom, luxusnom kombíku Audi RS6 s výkonom cez 900 konských síl.
V triede Motocykle cenu za absolútne najlepší čas prevzal pretekár Ondrej Cerovský na upravenom stroji Suzuki GSX-R 1000, ktorý zajazdil čas 9,787 s a dosiahol na 1/4-míľovej dráhe rýchlosť 226km/h.


POWER FEST 2013 vol.2
3.kolo slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov
1.jún, letisko Trenčín


Prvá júnová sobota sa opäť niesla v duchu extrémne výkonných áut a motocyklov, v Trenčíne sa totiž konalo tretie kolo slovenského aj maďarského šprintérskeho seriálu. Silná účasť maďarských posádok, ktoré si došli zbierať cenné body do ich majstrovstva, no registrovali sa i do slovenského závodu, silne ovplyvnila výsledkovú listinu a mnohí pretekári si uchmatli aj tie naše trofeje. Realizovaniu sa tradične najväčšej koncentrácii konských na Slovensku žiaľ neprijalo počasie. Dažďové prehánky nedali priestor drag špeciálom jazdiť adekvátne časy a tak všetci domáci i zahraniční matadori zaostali za osobnými rekordmi, dokonca sa nekonali ani finálové jazdy kategórie Profi, ani najatraktívnejší rozstrel ôsmich najrýchlejších v Superfinále. No napriek zlému počasiu sa do preteku registrovalo úctyhodných 138 pretekárov.
Trenčiansky Power fest je okrem drag racingu aj o amerických muscle cars, konal sa medzinárodný zraz US Cars a Ford klubu, v ktorom sa na pódiu predviedli unikátne zámorské, klasické aj najnovšie mašiny. Celodenný rev ostrých motorov na dráhe sprevádzalo aj zápolenie o cenné poháre v rámci 2.kola seriálu upravených áut Cocaine Tuning Battle 2013, ktorého sa zúčastnili desiatky nádherných kreácií z domova i susedných Čiech. Ďalším veľkým lákadlom fanúšikov rýchlej jazdy šmykom bola driftérska exhibícia profesionálnych jazdcov. Umenie driftovania predviedol Tomáš Ježek na prekrásnej technike Nissan Silvia S14 v tandeme s Norom Kováčikom, pilotujúcim preplňované BMW M3.

Výsledky šprintov ( víťazi v jednotlivých kategóriách ):
Autá trieda PROFI:
P1: Erik Sládek ( Renault 5 GT turbo ) Nove Mesto nad Váhom
P2: Igor Kovačič ( Opel Corsa turbo ) Slovinsko
P3: Radič Gábor ( Golf TDi 4x4 ) Maďarsko
P4: Szabolcsi Zsolt ( BMW E30 turbo ) Maďarsko
P5: Tibor Eotvos ( Š1000 MB ) Košice
P6: Tamáš Fekete ( VW Golf 1 TDi ) Maďarsko
P7: Robert Nagy ( drag Tatra ) Trstice

Autá trieda STREET:
S0: František Časný ( Škoda 105 ) Senec
S1: Berkes Nándor ( Fiat Punto GT ) Maďarsko
S2: Radics Ákos ( Fiat X1/9 ) Maďarsko
S3: Kiss Zoltán ( Mitsubishi Galant turbo ) Maďarsko
S4: Ondrej Roud ( BMW ) Česká republika
S5: Ivan Šoltýs ( Porsche 911 turbo ) Kežmarok
S6: Márton Krisztián ( Škoda Fabia RS ) Maďarsko
S7: Ľuboš Čelin ( BMW 330d ) Krakovany

Absolútni víťazi:
1. Grzegorz Staszewski ( Corvette turbo ) Poľsko
2. Szabolcsi Zsolt ( BMW E30 turbo ) Maďarsko
3. Igor Kovačič ( Opel Corsa turbo ) Slovinsko

MOTOCYKLE:
M1: Roman Sedláček ( KTM ) Česká republika
M2: Radovan Mačai ( Honda ) Senec
M3: Ondrej Cerovský ( Suzuki GSX-R 750 ) Rimavské Janovce
M4: Štefan Szabó ( Kawasaki )
M5: Stanislav Poživenec ( Suzuki GSX-R 1000 ) Bratislava

Najlepší absolútny dosiahnutý čas 9,214 s pri rýchlosti 254 km/h spomedzi áut získal Poľský špecialista na 1/4-míľu Grzegorz Staszewski na brutálnom dragstri Chevrolet Corvette Sting ray turbo.
V triede Motocykle cenu za absolútne najlepší čas prevzal opäť pretekár Stano Poživenec na upravenom stroji Hayabusa turbo, ktorý zajazdil čas 9,539 s. a dosiahol na 402 m trati max. rýchlosť 255km/h.




Výsledky Tuning



- 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 -

 

 


Power fest "DRAG WARS SK vs.CZ"
6.kolo slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov

V sobotu 16.septembra sa na letisku v Trenčíne tretí krát odjazdila česko-slovenská šprintérska vojna, usporiadaná v rámci spoločného, oficiálneho majstrovského kola. Podujatie POWER FEST bolo zaradené do slovenského aj českého národného šprintérskeho kalendára, tiež do majstrovstva Slovenskej motocyklovej federácie a zaregistrovalo sa doň celkovo 132 pretekárov zo Slovenska, Čiech, Poľska, Maďarska a Rakúska.

Výsledky šprintov na 402m:
Autá trieda PROFI:
P2: 1.Sylwester Kwoczala (Fiat Seicento) PL, 2.Pawel Grelich (VW Golf) PL, 3.Dawid Metzner (Cinquecento) PL
P3: 1.Tomáš Polonec (Fiat 127) SK, Ladislav Ruda (Audi S3) ČR, Milan Šrank (Fiat Tipo) SK
P4: 1.Martin Prokop (BMW Z3) SK, 2.Robert Nagy (drag Tatra) SK
P5: 1.Dominik Tichý (Peugeot) ČR, 2.Jarda Pešan (Š.110R) ČR, 3.Gabriel Diškant (Civic) SK
P6: 1.Hegyi Béla (VW Polo) HU, 2.Michal Sajko (VW Golf) SK, 3.Lukáš Kotrč (VW Golf) SK

Autá trieda STREET:
S0: 1.Tomáš Drexler (Š. Favorit) ČR, 2.Tomáš Svorník (Civic) ČR, 3.Lucie Pešanová (Š. Favorit) ČR
S1: 1.Martin Kotrlec (Punto GT) SK, 2.Jakub Šipka (C.Saxo) SK, 3.Marian Roth (Honda CRX) SK
S2: 1.Juraj Holečko (Seat Ibiza) SK, 2.Zdenek Kaplan (R.Megane) ČR
S3: 1.Rudolf Nowák (Fiat Coupe) ČR, 2.Tomáš Trzuba (Fiat Coupe) SK, 3.Tomáš Ruda (Octavia) ČR
S4: 1.Matej Farkaš (Audi) SK, 2.Ivan Šoltýs (Porsche GT3 RS) SK, 3.Martin Krajči (Audi) SK
S5: 1.Robert Matysiak (Nissan GTR) PL, 2.Jiří Pergl (Nissan GTR) ČR, 3.Erik Fehér (Skyline) SK
S6: 1.Michal Gécy (Seat Leon) SK, 2.Tomáš Lupták (Seat Leon) SK, 3.Tomáš Vavro (Seat Leon) SK
S7: 1.Ján Koščák (BMW X5) SK, 2.Nikola Kalinová (Audi S7) ČR, 3. Jan Blecha (Š.Fabia) ČR

viac tu..



autodielyonline24.SK