Systém majstrovstva
Národné športové predpisy
Technické predpisy
Pravidlá motocykle
Prihláska
Žiadost o celoročnú licenciu

 


Slovenský šprintérsky šampionát 2017

Slovenská šprintérska asociácia pozýva všetkých priaznivcov drag racingu na ďalší šprintérsky ročník, vypísaním šampionátu v kategóriách:
Automobily STREET, Automobily PROFI a Motocykle.

Na sezónu 2017 nedošlo k zásadným zmenám v samotnej kategorizácii ani v technických predpisoch, ale v systéme majstrovstva vás čaká zopár noviniek. Všetky zmeny a upresnenia oproti predošlému ročníku nájdete v dokumentoch vyznačené červenou farbou.
Predpisy na rok 2017

Najdôležitejšie ZMENY:
- v triedach Motocykle Street je povolená úprava hlavy valcov, časovania ventilov aj výmena vnútorností agregátu za kované súčiastky
- ľahké, otvorené roadstre (Caterham, Tiger, Radical...) sériovo vyrobené na trubkovom ráme sa v triede Profi zaraďujú do tried normálne, podľa objemu ich motora, avšak kvalifikačné aj finálové jazdy absolvujú s časovou penalizáciou 1 sek. (402m), resp. 0,5 sek. (201m).
- motokáry zaradené do triedy AP4 môžu absolvovať meranú kvalifikačnú jazdu iba sami alebo proti sebe a nemôžu nastúpiť do jednej jazdy proti iným automobilom a tým pádom sa finálových duelov zúčastniť nemôžu. Do klasifikácie sa im započítajú iba body z kvalifikačných výsledkov. Výnimkou by bol jedine stav, že všetky vozidlá triedy AP4 by boli motokáry.
- ku kvalifikovaniu sa v rámci šampionátu - v kategórii aj absolútne, musí pretekár absolvovať a bodovať na minimálne 3 pretekoch.

viac tu..autodielyonline24.SK